W wielu przypadkach mosty dentystyczne są pokrywane przez ubezpieczenie. W zależności od planu i dostawcy usług, ubezpieczenie może nie pokryć kosztów nowego mostu. Ubezpieczenie może również wymagać odczekania określonego czasu, zanim pokryje koszty nowego mostu. Mając pełne zrozumienie swojej polityki ubezpieczeniowej wykluczeń i pokrycia jest niezbędne do znalezienia najbardziej przystępne rozwiązanie dla swojego uśmiechu.

Mosty wspornikowe

Kiedy myślisz o mostach dentystycznych, możesz wyobrazić sobie tradycyjny styl, który wymaga koronowania dwóch sąsiednich zębów. Ta procedura jest podobna do tradycyjnego mostu, ale polega na zastąpieniu jednego z zębów sztucznym zębem. Cena mostu może wahać się od około 700 dolarów do 1200 dolarów, w zależności od rodzaju i użytych materiałów. Ponadto, koszt mostu wspornikowego może być droższy niż tradycyjny typ, więc należy upewnić się, że jesteś przygotowany na wydanie kilku dodatkowych dolarów na tę procedurę.

Mosty protetyczne nie są pokrywane przez wszystkie plany ubezpieczeń stomatologicznych. Jednak niektóre plany ubezpieczeniowe mogą pokrywać koszty mostów stomatologicznych pod warunkiem spełnienia określonych warunków. W niektórych przypadkach ubezpieczenie stomatologiczne może pokryć nawet 50% kosztów mostu. Mimo to należy sprawdzić, czy dany plan ubezpieczeniowy obejmuje mosty protetyczne – część ta jest wynikiem pracy redaktora portalu majsterklepka140.pl. Jeśli ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia, być może trzeba będzie zapłacić za nie w całości. Jeśli jednak stać Cię na pokrycie pełnego kosztu mostów protetycznych, możesz skorzystać z planu ubezpieczenia stomatologicznego, który pokrywa koszty leczenia.

Istnieje wiele korzyści z uzyskania wspornikowego mostu dentystycznego. Na przykład wymaga on mniej pracy od stomatologa niż tradycyjny most. Ponadto wymaga mniejszej preparacji sąsiednich zębów. I, w przeciwieństwie do tradycyjnych mostów, mosty łączone żywicą nie są trwałe. Są one powszechnie stosowane w przypadku zębów przednich. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten jest odpowiedni tylko dla osób o zdrowych dziąsłach i zębach bez rozległych wypełnień. Po podjęciu decyzji o wyborze najlepszej dla Państwa opcji, lekarz usunie most tymczasowy i dokona ostatecznych poprawek niezbędnych do wygodnego dopasowania. Następnie nowy most wspornikowy zostanie zacementowany na miejscu.

Most wspornikowy to skuteczny sposób na uzupełnienie brakujących zębów i przywrócenie uśmiechu. Aby wykonać nowy most, wystarczą dwie wizyty u stomatologa. Po założeniu mostu należy ponownie odwiedzić dentystę za około dziesięć lat, aby ponownie wykonać zabieg. Na szczęście zabiegi te nie są bolesne i nie wymagają stosowania leków przeciwbólowych. Mosty protetyczne wspornikowe i ich koszt nie są skomplikowane, ale należy zdawać sobie sprawę z kosztów, jakie się z nimi wiążą.

Tradycyjne mosty

Jeśli jesteś w potrzebie mostu dentystycznego, możesz zastanawiać się, czy Twoje ubezpieczenie pokryje procedurę. Zależy to od rodzaju posiadanego mostu, od tego, czy jest on wykonany w całości z porcelany, czy z porcelany wtapianej, a także od tego, jaka kwota zostanie pokryta z polisy ubezpieczeniowej. W większości przypadków mosty dentystyczne są pokrywane przez ubezpieczenie do pewnego procentu, który może się znacznie różnić. Należy skontaktować się z ubezpieczycielem w celu ustalenia konkretnego zakresu ubezpieczenia, ale trzeba też wiedzieć, że na pokrycie kosztów można czekać nawet rok.

Tradycyjne mosty protetyczne kosztują zazwyczaj od 2 100 do 4 500 dolarów. Koszt tradycyjnego mostu zależy od liczby zębów, użytych materiałów i liczby koron potrzebnych do zamocowania sztucznego zęba. Mosty trzyelementowe kosztują zazwyczaj od 500 do 3500 dolarów za sztukę. Cztery mosty kosztują od 2,100 do 12,500 dolarów. Tradycyjny most powinien wytrzymać od pięciu do 15 lat.

Tradycyjne mosty dentystyczne i ich koszt są często pokrywane przez ubezpieczenie. Po udaniu się do dentysty, ten najpierw zbada zęby i dziąsła. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent otrzyma miejscowe znieczulenie. Jeśli zęby podporowe są bardzo zniszczone lub spróchniałe, może być konieczna ich rekonstrukcja przed zamocowaniem na nich mostu. Można również zdecydować się na plan finansowania przez zewnętrzną firmę finansującą, aby most był bardziej przystępny cenowo.

Most protetyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z brakami zębowymi, które chcą poprawić swój wygląd. Może on przywrócić uśmiech, poczucie własnej wartości i zgryz. Koszt jest relatywny do jakości Twojego życia. Most protetyczny będzie trwał przez kilka lat. Możesz chcieć sprawdzić koszt przed zaplanowaniem wizyty. Są one warte kosztów ulepszonego uśmiechu i zdrowych ust. Jakość życia, jaką Państwu zapewni, przewyższy koszty.

Most protetyczny wspornikowy, z drugiej strony, jest podobny do tradycyjnego mostu, ale wykorzystuje implanty stomatologiczne zamiast naturalnych zębów. Koszt takich mostów wynosi zazwyczaj od 2 700 do 4 500 dolarów. Koszt tego typu mostów stomatologicznych jest porównywalny z innymi procedurami, ale koszty są różne. Ogólnie rzecz biorąc, są one jednak droższe niż tradycyjne mosty dentystyczne. Można je uzyskać taniej, jeśli do zastąpienia jest kilka zębów.

Mosty wsparte na implantach

Koszt mostów stomatologicznych wspartych na implantach jest różny. W zależności od potrzeb wynosi od 2 000 do 15 000 dolarów. Ubezpieczenie na ogół pokrywa koszty mostów protetycznych, choć ich zakres może się różnić w zależności od planu ubezpieczeniowego. Niektóre polisy mogą wykluczyć je z zakresu ubezpieczenia, jeżeli istnieją wcześniejsze schorzenia. Inne mogą wymagać odczekania roku przed uzyskaniem świadczeń. Zrozumienie zakresu ubezpieczenia jest niezbędne do znalezienia najtańszego rozwiązania.

Metoda mostu opartego na implantach polega na umieszczeniu w kości szczęki jednego lub kilku implantów stomatologicznych. Lekarze implantolodzy wykorzystują tomografię komputerową i zaawansowane techniki obrazowania, aby umieścić implanty równolegle do siebie. Po umieszczeniu implanty zrastają się z kością szczęki w okresie od czterech do sześciu miesięcy. Następnie umieszcza się tymczasowe uzupełnienie, dopóki implanty nie zintegrują się ze szczęką. Po zintegrowaniu się implantów ze szczęką lekarz zacementuje stały most na miejscu.

W przypadku braku kilku zębów doskonałym rozwiązaniem jest most protetyczny oparty na implantach. Protetyka ta składa się z dwóch implantów, rzędu sztucznych zębów i łączników. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pełnego łuku, częściowego łuku czy protezy, mosty protetyczne oparte na implantach kosztują od 1500 do 16 000 dolarów za łuk. Procedura jest stosunkowo prosta, a koszt mostu opartego na implantach różni się w zależności od pacjenta.

Zabieg jest stosunkowo prosty i nie wiąże się z kosztami utrzymania. Po zadbaniu o most, implanty mogą służyć przez całe życie, pod warunkiem, że pacjent będzie dbał o właściwą higienę jamy ustnej. Koszt mostów opartych na implantach zależy od liczby brakujących zębów, ale wyniki są warte inwestycji. Zabieg ten jest świetną opcją dla wielu osób. Procedura jest uważana za niewielki zabieg chirurgiczny w jamie ustnej, a ryzyko powikłań jest bardzo małe. Jeśli jednak masz jakiekolwiek schorzenia, będziesz musiał poddać się dalszej operacji, aby zabezpieczyć implanty w szczęce.

Rozważając koszt mostów protetycznych opartych na implantach, należy pamiętać, że niektóre metale w mostach mogą wywoływać reakcje alergiczne lub problemy autoimmunologiczne. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie alternatywnych rozwiązań ceramicznych. Choć są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą ryzykować kontaktu z metalem w mostach, należy wziąć pod uwagę, że nie są to rozwiązania trwałe. Mosty oparte na implantach kosztują od 5 000 do 15 000 dolarów, ale są uważane za trwałe.

Koszt mostów łączonych żywicą

Mosty dentystyczne łączone żywicą są skutecznym, krótko- i średnioterminowym rozwiązaniem w przypadku brakujących zębów. W niedawno przeprowadzonym badaniu ogólny wskaźnik przeżywalności mostów o konstrukcji metalowej i kompozytowych mostów kompozytowych wzmocnionych włóknami, wiązanych żywicą, wyniósł odpowiednio 82,8% i 72,5%. Nie można jednak z taką samą pewnością wysnuć wniosku o długoterminowym sukcesie mostów pełnoceramicznych lub kompozytowych wzmocnionych włóknami, ponieważ nie ma wystarczającej liczby badań obserwacyjnych obejmujących dużą kohortę.

Kolejną zaletą mostów protetycznych łączonych żywicą jest ich przystępność cenowa. W porównaniu z zabiegami implantologicznymi procedura ta jest znacznie mniej kosztowna niż inne rodzaje leczenia. Ogólnie rzecz biorąc, cena mostu protetycznego łączonego żywicą jest podobna do ceny tradycyjnego mostu protetycznego. W przeciwieństwie do implantów, które wymagają dokładnego przygotowania i długiego czasu gojenia, mosty łączone żywicą są niedrogim, długoterminowym rozwiązaniem, które nie spowoduje rozbicia banku. Ponadto most żywiczny będzie wyglądał tak samo naturalnie jak naturalne zęby.

Cena mostów protetycznych łączonych żywicą zależy od zastosowanych materiałów, liczby zębów i sposobu wykonania. Mosty łączone porcelaną z metalem lub żywicą są najbardziej przystępne cenowo. Dodatkowy koszt mostu opartego na implantach jest wyższy, ponieważ dentysta musi najpierw przygotować sąsiednie zęby. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na most wsparty na implantach, koszt zabiegu jest znacznie wyższy niż koszt tradycyjnego mostu protetycznego.

Badania przeprowadzone w przeszłości dotyczyły długoterminowej retencji wkładów koronowych łączonych żywicą. Niektóre badania dotyczyły retencji tych wkładów przez okres do sześciu lat. W niektórych badaniach analizowano również zasady projektowania protez częściowych łączonych za pomocą wsporników. W innym badaniu, przeprowadzonym przez Creugersa N H, badano retencję metalowych wkładów koronowych łączonych żywicą u pacjentów z chorobami przyzębia. Wreszcie Botelho M G zbadał zależność między powierzchnią a siłą wiązania w przypadku dwumodułowych wspornikowych stałych protez częściowych łączonych żywicą.

Podczas pierwszej wizyty most protetyczny może zostać dopasowany do ust pacjenta i sprawdzony pod kątem zgryzu i dopasowania. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, most może wymagać trwałego zacementowania dopiero po kilku tygodniach. Wskaźnik powodzenia mostów protetycznych łączonych żywicą jest jednak wysoki. Źle dopasowany most może być niewygodny i podatny na próchnicę. Należy pamiętać, że mosty stomatologiczne wytrzymują zwykle od ośmiu do piętnastu lat, co oznacza, że po 15 latach wymagają wymiany.